^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E
  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Szkoła pamięta

Klub Szkół Unicef

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

News

W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na Covid-19 wśród pracowników SOSW, informuję że placówka od 19 października 2020 roku będzie pracowała zdalnie do 30.10.2020. Prosimy w najpilniejszych sprawach o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.30 do 14.30 telefonicznie.

 

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954 roku dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Prawa dziecka były zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1955 roku w różne dni roku, w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce ten ważny dla dzieci dzień przypada zawsze 1 czerwca.

26 maja zrobiliście niespodziankę Swoim Mamom - składaliście życzenia na Facebooku i na stronie szkoły.

Tym razem to rodzice zrobili dla Was niespodziankę:

 

 

 

26 maja, każdego roku, jest bardzo ważne dla nas wszystkich święto – to Dzień Matki. To wyjątkowe święto dla każdej mamy i jej kochających dzieci.

Jak do najwspanialszej osoby na świecie zwracają się mieszkańcy innych krajów? Oto, jak brzmi słowo „mama" w niektórych językach świata:

 • jęz. angielski - mom, mum, mother
 • jęz. chorwacki - majka
 • jęz. duński - mor m, moder
 • jęz. fiński - äiti
 • jęz. francuski - maman, mère
 • jęz. hiszpański - mamá, Madre
 • jęz. japoński - okāsan, haha
 • jęz. niemiecki – Mutter
 • jęz. włoski - mamma, Madre
 • jęz. rosyjski - мама, мать
 • jęz. rumuński – mamă
 • jęz. czeski matka, máti, máma, maminka, mamička, mamka, mutra

Ponieważ w tym roku nie mogliśmy być w szkole - i Wy uczniowie i My nauczyciele (bo mamy zdalne nauczanie) i nie mogliśmy przygotować niespodzianek dla Waszych MAM, dlatego korzystając z dobrodziejstwa Internetu w ten sposób przekazaliście Im swoje życzenia.

Prezent dla wszystkich Mam od Madzi Bukowskiej...

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej chorobie zmarła nasza Koleżanka, emerytowana nauczycielka Gabriela Roszycka. Pani Gabrysia uczyła w SOSW przez wiele lat. Zarażała wychowanków swoim optymizmem i miłością do świata. Swoim uczniom poświęcała każdą wolną chwilę, co owocowało licznymi sukcesami podopiecznych w przeglądach teatralnych. Za swoją pracę dydaktyczną była wielokrotnie wyróżniana i doceniana. Pani Gabrysia była bezinteresowna, a przy tym spokojna i cierpliwa. Na zawsze zapamiętamy Jej uśmiech, radość i wolę życia. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 07 maja 2020 r., o godz. 13.00, Parafia nad Jarem, pw. św.  Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Różaniec o godz. 12.30.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają pracownicy i wychowankowie SOSW.

Projekt pn: „Żuławska Szkoła Ćwiczeń” przygotowany przez naszą placówkę, we współpracy z Fundacją NOVA oraz Starostwem Powiatowym,  został wybrany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.  W ramach projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim powstanie tzw. „Szkoła Ćwiczeń”, która będzie realizowała zadania w zakresie doskonalenia zawodowego oraz kształcenia nauczycieli z naszej placówki oraz 7 szkół podstawowych z terenu Powiatu Nowodworskiego tj. 5 szkół z Gminy Nowy Dwór Gdański oraz po jednej szkole z gmin Stegna i Ostaszewo.

Celem projektu jest poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy.

W ramach projektu stworzone zostaną i wyposażone 4 pracownie przedmiotowe tj.: językowa, matematyczna, przyrodnicza i ICT.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 278 270,48 zł i jest w 100% finansowana ze środków unijnych.

Projekt będzie realizowany w okresie od 1 lipca br. do 30 czerwca 2022 roku.

 

 

Zdalne nauczanie zadomowiło się w domach nauczycieli i uczniów ;-). Wszyscy są kreatywni - nauczyciele odkrywają możliwości swoje, komputera i Internetu, a uczniowie z rodzicami starają się sprostać tym odkrywczym możliwościom. Wszyscy stajemy na wysokości zadania - przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo i przyjemnie - ale co tu ukrywać - przyjmujemy, że damy radę i wtedy będzie super, bo spotkamy się z Wami.

 

 

>

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, uwagi jakie wpływają od Państwa odnośnie pracy zdalnej. Dla wielu z Państwa jest to duże wyzwanie i cieszę się, że w sytuacjach problemowych kontaktujecie się z nami. 

W chwili obecnej przygotowujemy aneks do Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania. Chcemy, aby dzieci i Państwo wiedzieli, co będzie w tym trudnym okresie podlegać ocenianiu i na jakich zasadach. Dlatego prosimy o cierpliwość.

Sprawdziliśmy czy placówka ma kontakt za pośrednictwem Internetu ze wszystkimi uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz czy posiada ich aktualne numery telefonów.  Cieszę się, że 98% uczniów ma z nami kontakt za pośrednictwem Internetu. Do pozostałych docieramy bezpośrednio, dowożąc zadania, materiały do domu. 

Proszę, abyście Państwo wraz z dziećmi odbierali wiadomości przesyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej czy też komunikatora Messenger. Zachęcamy Państwa do skorzystania z:

W tym trudnym okresie istnieje możliwość kontaktu z pedagogiem.  Informacje o potrzebie kontaktu proszę przesyłać wraz z numerem telefonu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. 

W ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej nasz Ośrodek uzyskał nieodpłatnie symetryczny, szerokopasmowy dostęp do internetu o prędkości 100 Mb/s. Nasz Internet jest bezpieczny i przyjazny dla uczniów dzięki profesjonalnym usługom zabezpieczającym. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zawiadamia, iż w porozumieniu i za zgodą Organu Prowadzącego działając na podstawie paragrafu 18 ust.2 Rozporządzenia MENIS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

 

ZAWIESZA ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE W DNIACH 16-25 MARCA 2020 r.

Poprzez zawieszenie zajęć rozumiemy nieprzeprowadzanie zajęć dydaktycznych, terapeutycznych, opiekuńczo-wychowawczych na terenie placówki.

Ponadto ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w art. 4.1. przewiduje, iż w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DZ. U. z 2019 r. poz. 645 i 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.


Copyright © 2003 - 2020 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22