^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

News

Atrakcje w tym tygodniu rozpoczęły się już w poniedziałek, a zadbały o nie Panie B. Talarek i U. Staszczak. Właśnie w poniedziałek, po raz kolejny, odbyła się edycja szkolnej akcji "Europejski Dzień Mózgu", w której uczestniczyli uczniowie klas:: III GL, II - III PPOH, I - III PDP "A" i "B", uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z poszczególnych przedmiotów, ale także swoją sprawnością fizyczną.

We wtorek klasy II GA Pani S. Rymkiewicz, II-III AL SP Pani B. Czuba, I-III PDP B Pani M. Bożek, II-III PPOH Pani J. Jachimczyk-Miller pojechały na wycieczkę do Tczewa.

Czytaj więcej...

 

Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniężną na rzecz schroniska dla bezpańskich psów w Nowym Dworze Gdańskim. Zebraną kwotę w wysokości 70 zł przeznaczono na zakup suchej karmy. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę.

We wtorek  10 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z naszej placówki udała się na wycieczkę do Tczewa. Głównym celem było zwiedzanie Muzeum Wisły – największe w Polsce muzeum poświęcone królowej polskich rzek.

Zwiedziliśmy również  Centrum Konserwacji Wraków  Statków – jedyne  takie muzeum w Polsce, to najnowszy zbudowany  w 2016 roku obiekt Narodowego Muzeum Morskiego  w Gdańsku. Nowoczesny, wyjątkowy w swej skali budynek powstał z myślą o konserwacji, archeologii podwodnej, historycznych jachtach i wrakach dawnych statków. Magazyn

Czytaj więcej...

Głównym celem Międzywojewódzkiego Festiwalu Karaoke jest ukierunkowanie działań twórczych osób niepełnosprawnych, a także stworzenie im możliwości własnych wypowiedzi realizowanych przez muzykę. 11.04.2018 r. odbyła się już jego V edycja, która zgromadziła 80 podopiecznych z 13 placówek i ośrodków kształcenia specjalnego, z terenu różnych województw. Gospodarzem festiwalu był Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie, a sam konkurs odbył się na scenie Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych. Naszą szkołę tradycyjnie reprezentowali członkowie Szkolnego Zespołu "Melodia" tj. Patryk Graff, Magdalena Bukowska i Kamila Karaban. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie:

Czytaj więcej...

9 kwietnia 2018 roku, uczniowie klas: III gimnazjum, II, III PPOH, SPDP "A" i "B", wzięli udział, już po raz kolejny w szkolnej akcji pt. "Europejski Dzień Mózgu". Jej celem było propagowanie wiedzy o funkcjonowaniu naszego układu nerwowego, z uwzględnieniem wyników badań naukowych w tym temacie. Wskazano m. in. na fakt, że mózg jest organem, który dotąd nie podlega przeszczepom, składa się w 75% z wody a stres zmniejsza jego rozmiar.

Uczniowie rywalizowali między sobą nie tylko w quizach wiedzy ogólnej, ale również w

Czytaj więcej...

Dnia 07.04.2018 r. (sobota) Panie: Elwira Leszczyńska i Anna Morawiak - terapeutki pracujące  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym metodą prof. Alfreda Tomatisa uczestniczyły w konferencji naukowej - poświęconej różnym metodom terapii wyzwalającym potencjał rozwojowy dzieci ze spektrum autyzmu.

Główne zagadnienia konferencji:

  • Personalizacja i innowacyjność w terapii, nowoczesne technologie oraz społeczne formy wsparcia we  wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu.

Czytaj więcej...

W spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 4:2 (4:0). Biało-zieloni kolejny raz udowodnili, że mają sposób na Derby Trójmiasta.

Już na samym początku gdański klub narzucił tempo i w 14. minucie po przytomnej dobitce Flávio Paixão piłka wpadła do bramki Arki Gdynia. Wcześniej ładną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Sławomir Peszko. Gdańszczanie nabrali wiatru w żagle i już w 25. minucie Sławomir Peszko drugi raz umieścił piłkę w siatce przeciwnika. W tym momencie Lechia utwierdziła swoją lepszą dyspozycję, wykorzystując wszystkie niedociągnięcia

Czytaj więcej...

Dnia 27.03.2018 zespoły klasowe 2-3ALSP, 2-3BLSP, 5-6-7A, 2A SPDP, 2-3 PPOH ZSZ wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Gdańska. 

Odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną pizzerię ”Planeta”, gdzie pod okiem właścicielki mogliśmy przygotować samodzielnie pizzę a następnie ją skonsumować. 

Następnie udaliśmy się na wystawę  „Z energią!” do Centrum Hewelianum. Na dwóch piętrach mieliśmy okazję obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska. Wśród licznych stanowisk łączących edukację z zabawą mogliśmy wypróbować

Czytaj więcej...

REALIZUJĄC PROJEKT "ZA ŻYCIEM" ROZPOCZĄŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ OŚRODEK KOORDYNACYJNO – REHABILITACYJNO - OPIEKUŃCZY PRZY SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. IRENY SENDLEROWEJ W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim na podstawie Uchwały Rady Powiatu. i Porozumienia między Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Nowodworskim  został wyznaczony do realizacji zadań

Czytaj więcej...

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w pierwszej edycji konkursu "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”, który jest adresowany do uczniów naszej placówki: szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i grup wychowawczych Inspiracją do zorganizowania wyżej wspomnianego konkursu jest to, że Irena Sendlerowa jest patronką naszej placówki, oraz ogłoszenie roku 2018 „Rokiem Ireny Sendlerowej”. Mamy nadzieję, że konkurs przybliży młodym ludziom postać Ireny Sendlerowej, a jej działalność stanie się wzorem godnym naśladowania dla młodego pokolenia. Informacje dotyczące konkursu oraz warunki uczestnictwa zawarte są w Regulaminie, który znajduje się poniżej.

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22