^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 4 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

News

W dniu 13.12.2018 uczniowie zespołu klasowego 6B, 7B szkoły podstawowej brali udział w spektaklu teatralnym pt. "Opowieść Wigilijna" na podstawie opowiadania Karola Dickensa pod tym samym tytułem.

Sztuka nieodmiennie wywołuje w widzach ciepłe uczucia, opowiada bowiem o przemianie człowieka na skutek konfrontacji z istotnymi chwilami z życia, które pokazują bardzo wyraźnie co w życiu jest najważniejsze. Główny bohater Ebenezer Scrooge pochłonięty powiększaniem własnego majątku, zapomniał o tym jak ważni są w naszym życiu ludzie i co

Czytaj więcej...

Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali na Stadionie Energa Gdańsk z zespołem aktualnego mistrza Polski - Legii Warszawa 0:0. Hit kolejki nie zawiódł oczekiwań kibiców. Na murawie oglądaliśmy zaciętą walkę od początku do końca. Piłkarze obu zespołów nie odpuszczali, walcząc o każdą piłkę. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a drużyny przekazywały sobie często inicjatywę z rąk do rąk.W 19. minucie groźny strzał z około 20 metrów oddał Joao Nunes, ale golkiper Legii Radosław Majecki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach w kierunku bramki gości uderzali także Daniel Łukasik, Tomasz Makowski i Flavio Paixao, ale dobrze w

Czytaj więcej...

W dniu 10.12.18 uczniowie klas III B oraz IV B obejrzeli film pt: „Grinch „w Multikinie w Elblągu. Film opowiada o zielonym, puchatym stworze, który postanowił za wszelką cenę zepsuć mieszkańcom Ktosiowa święta Bożego Narodzenia. W bardzo zabawnych, pełnych humoru scenach uczniowie samodzielnie mogli poznać motywy, które kierowały niewłaściwym postępowaniem Grincha. Film o dużych walorach moralnych i wychowawczych, podkreślający magię Świąt poprzez siłę tkwiącą w przyjaźni, dobroci i miłości. Po seansie filmowym obejrzeliśmy świąteczne dekoracje w galerii elbląskiej.

Czytaj więcej...

Dnia 07 grudnia 2018 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się warsztaty Samorządów Uczniowskich „Idealny Samorządowiec”.

W warsztatach uczestniczyły samorządy uczniowskie z terenu powiatu nowodworskiego, w tym delegacja naszej placówki w składzie: Patryk Graff, Klaudia Skoneczna, Piotr Pawłowski, Agnieszka Derlatka, Patryk Zaborowski i opiekun Grzegorz Biernat.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie obejrzeli film o Zespole Szkół nr 2. Następnie pracowali metodą burzy mózgów

Czytaj więcej...

6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa Miry, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami.

Tego dnia odbyły się zajęcia integracyjne klas (III B, IVB) „Znamy i kochamy świętego Mikołaja”. Celem zajęć było poznanie zwyczajów związanych ze świętym Mikołajem, rozwijanie ekspresji plastycznej, radość i integracja w czasie wspólnej zabawy. Podczas zajęć uczniowie poznali legendę o świętym Mikołaju, rozwiązywali quiz związany z jego

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia, podsumowano konkurs plastyczny "Miś przyjaciel dobry na wszystko"  realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Teatralne Miś – masz". Na konkurs wpłynęły 43 prace. Jury w składzie: Agata Firs, Dorota Kotlarz, Adam Kowalski, Agnieszka Sobczak oceniło prace w  kategoriach: indywidualnych i grupowych na poszczególnych poziomach edukacyjnych.

Klasy I – III

  • I miejsce –  Adrian Suleński

Czytaj więcej...

6 grudnia jak co roku uczniów mojego zespołu klasowego odwiedza św. Mikołaj. Już od kilku dni uczniowie z niecierpliwością oczekiwali tej chwili, wspólne dekorowanie sali klasowej umilało ten czas. Przez cały rok starali się zasłużyć na prezenty dobrym zachowaniem. Otrzymane podarki sprawiły im wiele radości a spotkanie z Mikołajem uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu.

W dniu 3 grudnia corocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustalony przez ONZ, by zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wyrównania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób.

Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im I. Sendlerowej we współpracy z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze

Czytaj więcej...

22 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas I.  Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddała głos". 

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszyków, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość

Czytaj więcej...

W dniu 03.12.2018 uczniowie zespołu klasowego 6B, 7B szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym zrealizowanym na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Dziewczynka zapałkami". Jest to wzruszająca opowieść o biednej dziewczynce, która w mroźny wieczór próbuje sprzedać zapałki. Mimo starań nie udaje jej się to gdyż przechodnie mijają ją obojętnie, niewrażliwi na los dziecka. Spektakl cieszy się popularnością ze względu na ponadczasowy przekaz sztuki oraz wspaniałą grę aktorów i niezwykłą scenografię.

Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali Jagiellonię Białystok 3:2. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobyli Flavio Paixao, Jarosław Kubicki i Michał Nalepa. Dla gości  z Białegostoku trafiali natomiast Marko Poletanović i Arvydas Novikovas.

Początek spotkania zapowiadał, że czeka na pełen emocji wieczór i na pewno się nie zawiedliśmy. W 7. minucie groźnie zaatakowali przyjezdni. Po dośrodkowniu z prawej strony boiska w kierunku bramki z bliskiej odległości główkował Roman Bezjak, ale świetnie na linii

Czytaj więcej...

Dnia 21.11.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna i Gietrzwałdu. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy pt. "Fascynujący świat pająków i skorpionów".

Wystawa umożliwia obejrzenie wielu okazów egzotycznych pająków i skorpionów pochodzących z najróżniejszych stron świata na przykład słynnej Czarnej Wdowy lub Goliata Olbrzymiego - jednego z największych pająków. Mieliśmy okazję przenieść się w kolorowy świat tropikalnych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie pająki są

Czytaj więcej...

Przygotowany i ogłoszony przez naszą placówkę Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pamięć o Irenie Sendlerowej” został rozstrzygnięty. Nadesłano 56 prac z kilku placówek naszego powiatu:

  • Zespołu Szkół w Stegnie,
  • Zespołu Szkół w Kmiecinie,
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim,
  • Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej,

Czytaj więcej...

Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na Stadionie Energa Gdańsk zespół Cracovii 1:0. Zwycięską bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobył Flavio Paixao.

Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego został poprzedzony uroczystościami związanymi z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Piłkarze obu drużyn wyszli na murawę w Biało-Czerwonych szalikach i opaskach na ramieniu, na trybunach pojawiło się wiele flag w barwach narodowych, a wszyscy zgromadzeni na

Czytaj więcej...


 Irena Sendlerowa

Irena Stanisława Sendlerowa z domu Krzyżanowska, ps. „Jolanta” (ur. 15 lutego 1910 w Warszawie, zm. 12 maja 2008 tamże) – polska działaczka społeczna i charytatywna, członkini PPS i kierowniczka referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom („Żegoty”). Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.

06.11 klasy IB i IIA, wraz z wychowawcami wybrały się do elbląskiego Multikina na film pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

Nasz seans rozpoczął się o godz. 10:30 dlatego też mieliśmy czas na odwiedzenie stałego elementu każdej wycieczki – McDonald’s oraz zakup biletów i zajęcie wygodnych miejsc. Cała sala kinowa była do naszej dyspozycji.

Obejrzeliśmy historię Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko - prezent od zmarłej mamy. Po drodze dziewczyna trafia do magicznej

Czytaj więcej...

11 listopada 1918 roku był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie wtedy, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Ten dzień obchodzimy jako nasze Święto Narodowe.

W dniu 08 listopada odbyły się zajęcia integracyjne czterech klas (II A, III B, IV B, I SPDP A) poświęcone 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Celem zajęć było kształtowanie szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz postaw patriotycznych względem własnego kraju.

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22