^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 2 Slide 6 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim w roku szkolnym 2017/2018 (pdf)


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim informuje, iż w roku szkolnym 2017/2018 ustalono następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

  • 30.10.2017, 31.10.2017, 02.11.2017, 03.11.2017
  • 30.04.2018, 02.05.2018, 04.05.2018

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018 (pdf)


News

Już drugi rok szkolny w naszej placówce prowadzę zajęcia z kynoterapii - czyli zajęcia terapeutyczne z udziałem odpowiednio wyszkolonego i przygotowanego psa. W zajęciach uczestniczą  uczniowie z  SOSW. 

Oddziaływanie kynoterapii polega na kontakcie fizycznym  nawiązaniu emocjonalnej więzi z psem Luckiem i realizowaniu konkretnego programu ćwiczeń. W trakcie spontanicznej radosnej zabawy, głaskania, czesania, wydawania poleceń, przytulania czy karmienia czworonoga uczniowie nabywają poczucia sprawczości, rozwijają koncentrację uwagi,

Czytaj więcej...

W drugim wiosennym meczu LOTTO Ekstraklasy na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze Lechii Gdańsk mierzyli się z Piastem Gliwice. Biało-Zieloni zakończyli spotkanie bez punktów, przegrywając 0:2, dodatkowo kończąc mecz w dziesiątkę po kontuzji Rafała Wolskiego.

Choć pierwsza połowa spotkania Lechii z Piastem zakończyła się bezbramkowym remisem, to gdyby używać w futbolu terminologii bokserskiej, byłby to remis ze wskazaniem na Biało-Zielonych. Przed przerwą to gdańszczanie, grający w tym samym

Czytaj więcej...

 

W dniu 15 lutego, uczniowie III G odwiedzili  Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wychowankowie  wykonali prace porządkowe  wokół budynku byłej psiarni. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

Na inaugurację rundy wiosennej na Stadionie Energa Gdańsk Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Wisłą Kraków po remisie 1:1. Bramkę, dającą Biało-Zielonym punkt zdobył w pierwszej połowie Sławomir Peszko.

Skład, w którym Biało-Zieloni rozpoczęli pierwszy wiosenny mecz w LOTTO Ekstraklasie nie odbiegał znacznie od tego, w jakim Lechia rozgrywała ostatnie zimowe sparingi. W pierwszym składzie pojawili się więc zarówno Gerson, jak i Adam Chrzanowski w linii defensywnej, a na lewej stronie pomocy znalazło się z kolei miejsce dla debiutującego na

Czytaj więcej...

 

Irena Stanisława Sendlerowa z domu Krzyżanowska, ps. „Jolanta” (ur. 15 lutego 1910 w Warszawie, zm. 12 maja 2008 tamże) – polska działaczka społeczna i charytatywna, członkini PPS i kierowniczka referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom („Żegoty”). Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.

Irena Sendlerowa

W dniu 25 stycznia 2018 r. w Gdańsku-Oliwie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Muzeum Stutthof   z okazji 73. rocznicy Marszu Śmierci. Mszy świętej w intencji ofiar oraz żyjących byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof  przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli placówek oświatowych współpracujących z Muzeum oraz rodzin byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. W uroczystości uczestniczyła delegacja

Czytaj więcej...

http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to,

Czytaj więcej...

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w pierwszej edycji konkursu "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”, który jest adresowany do uczniów naszej placówki: szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i grup wychowawczych Inspiracją do zorganizowania wyżej wspomnianego konkursu jest to, że Irena Sendlerowa jest patronką naszej placówki, oraz ogłoszenie roku 2018 „Rokiem Ireny Sendlerowej”. Mamy nadzieję, że konkurs przybliży młodym ludziom postać Ireny Sendlerowej, a jej działalność stanie się wzorem godnym naśladowania dla młodego pokolenia. Informacje dotyczące konkursu oraz warunki uczestnictwa zawarte są w Regulaminie, który znajduje się poniżej.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 25.01.2018 r. w Restauracji Joker odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów klas młodszych. Tego dnia  już od rana w szkole  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, królewny,  rycerzy, piratów i nie tylko.

 

Czytaj więcej...

Dnia 23 stycznia 2018 roku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji czytelniczej "Poznaj mnie - Książka". Jej celem było propagowanie czytelnictwa, jego poznawczych, emocjonalnych i moralnych wartości.

Społeczność szkolna wysłuchała recytacji utworów poetyckich: K.J. Gałczyńskiego, J. Tuwima, A. Kamieńskiej, E. Skarżyńskiej.

Zgromadzeni na akcji uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z eksponowanym tu, bogatym księgozbiorem o różnorodnej tematyce (adresowanym do wszystkich grup

Czytaj więcej...

 

W dniu 23 stycznia, uczniowie III G odwiedzili  Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wychowankowie  wykonali prace porządkowe. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

 

18 stycznia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczyło 17 wychowanków. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach tj. chłopcy młodsi, chłopcy starsi, dziewczęta. Wcześniej wychowankowie szlifowali swoją formę oraz utrwalali reguły gry, podczas zajęć sportowych w internacie.

Wyniki:

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22