^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

News

 

W dniu 17 września w Muzeum Stutthof  w Sztutowie  odbyła się inauguracja współpracy wolontariackiej w nowym roku szkolnym 2018/2019. Nasi wolontariusze zapoznali się z planem pracy w bieżącym roku szkolnym i zwiedzili teren muzeum. 

13 września 2018 roku uczniowie klasy V a i VIII Szkoły Podstawowej byli na wycieczce w Kątach Rybackich, gdzie zwiedzili Muzeum Zalewu Wiślanego. Tu zobaczyli nie tylko oryginalne łodzie rybackie "barkasy" i "żakówki", ale także zachowany warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z Łaszki, koło Sztutowa. Ponadto podziwiali sieci rybackie rozwieszone nad łodziami i rozpoznawali ryby, prezentowane im na obrazkach przez pracownika Muzeum. Następnie uczniowie udali się w dalszą drogę - na Piaski, by zobaczyć miejsce graniczne z Federacją Rosyjską. Pełni wrażeń, z nową dla siebie wiedzą wrócili do szkoły.

Czytaj więcej...

Dnia 06. 09.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy V, VIII) byli na wycieczce w Krynicy Morskiej. Dzielnie pokonali kręte schody latarni morskiej, by podziwiać malowniczy krajobraz - widok na Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Ponadto zapoznali się z historią obiektu i faktem, że niegdyś światło latarni było drogowskazem dla strudzonych morską podróżą żeglarzy i symbolem szczęśliwego powrotu do portu, a dziś, w dobie nawigacji utraciło swe dawne znaczenie. Latarnia morska stała się obiektem turystycznym. Uczniowie, pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

Czytaj więcej...

W dniu 05.09.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej  (klasy V,VIII) byli na wycieczce w Stegnie, celem bliższego poznania naszego regionu. Na plaży szukali muszelek spacerując wzdłuż morza. Pogoda sprzyjała, bo nie było zbyt gorąco, a od Bałtyku wiał chłodny, przyjemny wiatr. Następnie w Muzeum Bursztynu zdobyli nowe dla siebie wiadomości na temat  bursztynu, jako kopalnej żywicy drzew oraz sposobów pozyskiwania tego "surowca". Ponadto oglądali zgromadzone tu eksponaty zawierające m.in. bryły bursztynu, w których uwięzione zostały niegdyś w żywicy np. owady. Zadowoleni wrócili do szkoły.

Czytaj więcej...

 

Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP.

oświadczenie (doc)

  • Dotyczy: Dostawa sprzętu komputerowego

1/2018/SOSW/EDUTI

17 sierpnia 2018 r.

W nawiązaniu do ogłoszonego przez Państwa ww. postępowania, którego przedmiotem jest dostawa sprzętu komputerowego, działając na podstawie art. 38, ust. 1 ustawy z dnia 29.01.2004 Prawo Zamówień Publicznych, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o

Czytaj więcej...

REALIZUJĄC PROJEKT "ZA ŻYCIEM" ROZPOCZĄŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ OŚRODEK KOORDYNACYJNO – REHABILITACYJNO - OPIEKUŃCZY PRZY SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. IRENY SENDLEROWEJ W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim na podstawie Uchwały Rady Powiatu. i Porozumienia między Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Nowodworskim  został wyznaczony do realizacji zadań

Czytaj więcej...

W dniu 20 czerwca uczniowie III klasy gimnazjum podsumowali roczną współpracę z Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wychowankowie otrzymali zaświadczenia o pracy wolontariackiej, złożyli podziękowanie i wręczyli upominek Pani Małgorzacie Daniluk koordynatorowi wolontariatu z ramienia muzeum.

Dziękujemy Paniom M. Bożek i I. Zaborowskiej za przygotowanie prezentu i dyplomu.

 

W dniach 08-09.06 delegacja naszej szkoły wzięła udział w IV Międzynarodowym Zjeździe Sendlerowskich Szkół i Placówek im. Ireny Sendlerowej zorganizowanym przez Bursę Gdańską im. Ireny Sendlerowej w Gdańsku.

Tradycja zjazdów szkół im. Ireny Sendlerowej zrodziła się z pomysłu warszawskich placówek noszących imię Jej imię i Rzecznika Praw Dziecka. Poprzednie zjazdy co trzy lata organizował Zespół Szkół nr 65 w Warszawie.Ponieważ ten rok ogłoszony został przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendlerowej, zjazd zorganizowano wyjątkowo po upływie dwóch lat i tym

Czytaj więcej...

W dniu 12.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Gdańska w celu zwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej. Sercem muzeum jest wystawa główna opowiadająca o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie przebiegu i skutkach. Celem wystawy jest ukazanie polskiego doświadczenia wojny wpisanego w szerszy kontekst europejski i światowy i przypomnienie lekcji historii, której nie wolno nam zapomnieć. Ekspozycje przedstawiające różne aspekty życia w tych trudnych czasach wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zawodnicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim w dniach 24.05.2018-27.05.2018 reprezentowali województwo pomorskie na X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych, który odbył się w miejscowościach Konin, Licheń, Golina. Nasz drużyna występowała w składzie: Adam, Paweł, Mateusz, Patryk, Krystian, Wojciech, Marcin wraz z opiekunami: Tomaszem Szczotka i Tomaszem Urban. Podczas trzydniowych zmagań, w których uczestniczyło dwadzieścia drużyn z całej Polski oraz drużyna z Litwy, nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce w swojej grupie sprawnościowej. Sukces osiągnięty przez naszą drużynę jest tym

Czytaj więcej...

W dniu 11.06.2018 uczniowie zespołu klasowego V - VII B wraz z opiekunami i rodzicami złożyli wizytę w ośrodku "Bajka" nad jeziorem Drwęckim pod Ostródą, gdzie wypoczywają uczniowie naszej szkoły. Na miejscu mieliśmy możliwość skorzystania z kajaków, rowerka wodnego i łódki. Mogliśmy również zażyć kąpieli w jeziorze podczas której uczniowie i opiekunowie świetnie się bawili, czego dowodem była zmoczona garderoba i wesoły nastrój w czasie powrotu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniu 5.06.2018 uczniowie naszej placówki wraz z opiekunami i rodzicami w godzinach porannych wyruszyli w daleką podróż szlakiem Maryjnych Sanktuariów. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był Lidzbark Warmiński, była siedziba biskupów warmińskich zwany Perłą Warmii. Zwiedziliśmy zamek biskupów warmińskich gdzie uczniowie mieli okazję sfotografować się z młodzieżą przebraną w historyczne stroje, dawny kościół ewangelicki pełniący obecnie rolę cerkwi prawosławnej i kolegiatę św. Piotra i Pawła która oczarowała nas pięknym wystrojem a spacerując ulicami miasta mogliśmy podziwiać zabytkową Wysoką Bramę i Oranżerię Krasickiego.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka/Dzień Rodziny odbył się w naszym Ośrodku 25 maja 2018 r. w anturaż remontu budynku naszej placówki. Śmieci, resztki blach i styropianu nieopodal wiaty grillowej ... Ale dzień był piękny, słoneczny. Dzieci jak i rodzice dzieci z naszego Ośrodka ochoczo uczestniczyły w festynie. Nauczyciele, wychowawcy i cały personel zorganizowali zajęcia uatrakcyjniające ten dzień. Było malowanie farbą twarzy, słodkie ciasto, kiełbaski z grilla, wplatanie we włosy kolorowych kosmyków, słodkie, owocowe szaszłyki, chleb pieczony domowo, smarowany swojskim smalcem, kurs ratownictwa... Dzień się udał, rodzice i dzieci wrócili zadowoleni do domów. Za rok powtórzymy festyn.

W dniu 23.05.2018 uczniowie naszej szkoły pojechali na całodniową wycieczkę do Władysławowa. Główną atrakcją była wizyta w "Ocean Park". W "Ocean Parku" nie tylko mamy okazję spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1 w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. 20 hektarów pełnych atrakcji; wodospad, żywe rekiny i ryby tropikalne, wioska rybacka, mini plaża, salon gier, ryby rzeźbione z drewna, maxi klocki , ogniska i wiele innych! Poza ciekawą ekspozycją oraz programem edukacyjnym, "Ocean Park" oferuje niesamowitą zabawę na największym bezpłatnym placu

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22