Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Na inaugurację rundy wiosennej na Stadionie Energa Gdańsk Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Wisłą Kraków po remisie 1:1. Bramkę, dającą Biało-Zielonym punkt zdobył w pierwszej połowie Sławomir Peszko.

Skład, w którym Biało-Zieloni rozpoczęli pierwszy wiosenny mecz w LOTTO Ekstraklasie nie odbiegał znacznie od tego, w jakim Lechia rozgrywała ostatnie zimowe sparingi. W pierwszym składzie pojawili się więc zarówno Gerson, jak i Adam Chrzanowski w linii defensywnej, a na lewej stronie pomocy znalazło się z kolei miejsce dla debiutującego na

polskich boiskach Filipa Mladenovicia.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Krakowa. Piłkarze Wisły odważnie ruszyli do ofensywy i starali się atakować Lechię jak najbliżej gdańskiej bramki. Efektem ich gry była bramka zdobyta w 15. minucie. Po krótkim wybiciu piłki przez Dusana Kuciaka, padła ona łupem Rafała Boguskiego, który podał prostopadle do Carlitosa, a ten precyzyjnym lobem przerzucił piłkę nad golkiperem Lechii i ulokował ją w bramce.

Strata gola podziałała na podopiecznych Adama Owena mobilizująco, bowiem gdańszczanie z miejsca zabrali się do pracy i jak najszybciej starali się doprowadzić do wyrównania. Najbardziej zdeterminowany był Sławomir Peszko, który dwukrotnie próbował pokonać Michała Buchalika, ale z obu sytuacji golkiper Wisły wychodził obronną ręką.

Peszko dopiął swego w swojej trzeciej próbie w 33. minucie. Po podaniu ze środka boiska od Flavio Paixao piłkę na prawym skrzydle przejął aktywny Paweł Stolarski i na pełnej szybkości wbiegł z nią w pole karne Wisły. Obrońca Lechii podał dokładnie wzdłuż linii bramkowej wprost na nogę Peszki, który pozostawiony bez opieki rywali z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania emocji było mniej, bo też i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Co prawda na bramkę Buchalika z 16 metrów uderzał Peszko, ale posłał piłkę wprost w bramkarza, z kolei będący w dogodnej sytuacji w polu karnym Lechii Jesus Imaz huknął mocno, ale i wysoko nad poprzeczką.

W końcówce spotkania Lechiści próbowali jeszcze zaatakować Wisłę w szybkich kontrach, ale nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji do strzelenia drugiego gola.

Materiał informacyjny Lechii Gdańsk

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Tomaszowi Mielewczykowi, Dyrektorowi Działu Dystrybucji Biletów i współpracownikom za bezpłatne przekazanie kart wstępu oraz Pani Dyrektor Joannie Dudek za umożliwienie wyjazdu na mecz.

Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22