Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Piłkarze Lechii Gdańsk na zakończenie 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali na Stadionie Energa Gdańsk z zespołem Wisły Płock 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył z rzutu karnego Flavio Paixao, a dla popularnych Nafciarzy Alan Uryga.

Lechia dobrze rozpoczęła poniedziałkowe spotkanie, grając szybko z pomysłem. Już w 2. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Artur Sobiech, ale nie zdołał z ostrego kąta pokonać golkipera Wisły. W kolejnych minutach walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale oba zespoły starały się atakować. W 29. minucie Giorgi Merebashvili przedarł się lewą

stroną boiska i zagrał na wolne pole do Nico Vareli! Skrzydłowy Wisły oddał groźny strzał, ale futbolówka nie zmierzała w światło bramki. Biało-Zieloni starali się odpowiedzieć, ale ich próby były blokowane przez dobrze ustawionych defensorów Nafciarzy. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą odsłonę rywalizacji dobrze rozpoczęli przyjezdni. W 52. minucie Varela dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę, gdzie skuteczny strzał głową oddał Alan Uryga. Dzięki temu trafieniu Wisła objęła prowadzenie. Lechia jednak nie złożyła broni i szukała okazji, by odpowiedzieć. W 59. minucie wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Lukas Haraslin wpadł w pole karne i spod końcowej linii zagrał do Flavio Paixao! Kapitan Lechii z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki. Dwie minuty później drugi żółty kartonik obejrzał Grzegorz Kuświk i Wisła zmuszona była grać w osłabieniu. Biało-Zieloni przejęli wtedy zdecydowanie inicjatywę, szukając wyrównującego gola. W 67. minucie techniczny strzał z okolic pola karnego oddał Tomasz Makowski, ale minimalnie się pomylił. Lechia jednak nie zwalniała tempa i dopięła swego w 77. minucie rywalizacji. Rzut karny po faulu na Sobiechu na bramkę zamienił Flavio Paixao! Po zdobyciu wyrównującego trafienia podopieczni Piotra Stokowca dalej zdecydowanie atakowali, Wisła natomiast skupiła się na defensywie.

W kolejnych minutach temperatura na murawie rosła! Piłkarze obu zespołów często przekraczali przepisy, co powodowało, że sędzia miał sporo pracy. Lechia dążyła do zdobycia zwycięskiego gola, stwarzała sytuacje, ale brakowało wykończenia. W 88. minucie świetną okazję mieli przyjezdni, ale Varela fatalnie przestrzelił. Ostatnie minuty mimo dużych emocji nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Materiał informacyjny Lechii Gdańsk

Dziękujemy pracownikom Działu Dystrybucji Biletów za udostępnienie bezpłatnych wejściówek na mecz.

Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22