^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

20 marca 2019 roku, już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny. Obecni na tej uroczystości uczniowie, przywitali astronomiczną wiosnę wierszem, strojem, piosenką. W krótkiej części artystycznej, dzieci z klasy czwartej i piątej, recytując utwory literackie wskazali zwiastuny nowej pory roku w przyrodzie, które dynamicznie zmieniają otaczający nas krajobraz.

W radosny nastrój wprowadził zebranych Patryk z klasy II PPOH, śpiewając i grając na gitarze znaną wszystkim piosenkę zespołu Skaldowie, „Wiosna”. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie „Przyjaciel Przyrody” obiecując, że będą szanować zieleń, ptaki, zwierzęta. Swoją wiedzę nt. ekologii i wiosny mieli okazję sprawdzić rozwiązując m.in. liczne krzyżówki, rebusy, quizy, zagadki, układając z rozsypanek wyrazowych przysłowia o wiośnie.

Młodsze dzieci bawiły się uzupełniając kolorowanki motyli, biedronek, zawilców, krokusów, czy skowronków. W grupach mieszanych wiekowo, uczniowie rozwiązywali zadania związane z ekologią i znajomością życia w środowisku wodnym, lądowym, leśnym. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych, a uczestnicy imprezy chętnie brali w nich udział.

Podczas Ekologicznego Pierwszego Dnia  Wiosny nastąpiło wręczenie nagród (książeczek, kolorowanek, długopisów, słodyczy) tym, którzy wykonali prace plastyczne nt. wiosny. Prace te stanowiły dekorację stołówki, gdzie odbywała się uroczystość.

Obok „słodkich” nagród, były również kanapki z wiosennym akcentem, wykonane przez młodzież starszych klas.Królowała na nich m.in. sałata i rzodkiewka. Chętnie konsumowane, szybko znikały z talerzy.

Uczniowie pełni pozytywnych emocji wrócili na lekcje.

Uroczystość zorganizowały:

  • mgr U. Staszczak
  • mgr B. Talarek


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22