Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 9. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali na własnym stadionie drużynę Korony Kielce 2:0! Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobyli Maciej Gajos i Lukas Haraslin.

Sobotnie spotkanie Lechii z Koroną rozpoczęło się od mocnego uderzenia z obu stron. W 2. minucie groźny strzał z około 17 metrów oddał Erik Pacinda, ale słowacki pomocnik wyraźnie się pomylił. Kilka minut później Karol Fila zagrał płaską piłkę wzdłuż bramki, gdzie wbiegał Maciej Gajos! Niestety z bliskiej odległości "Gajowy" nie zdołał oddać skutecznego strzału. W kolejnych minutach rywalizacja toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie lepiej radzili sobie Biało-Zieloni. Mimo optycznej przewagi brakowało dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 36. minuty, kiedy Filip Mladenović minął rywala i zagrał do Gajosa, który z bliskiej odległości zdobył bramkę! W 45. minucie Ivan Jukić wyszedł z groźnym kontratakiem, stając w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem! Golkiper Lechii skutecznie interweniował, ochraniając swój zespół przed stratą gola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy w doskonałą okazję wypracował sobie Lukas Haraslin, ale wyraźnie się pomylił, wkładając w uderzenie zbyt wiele siły.

Druga część meczu doskonale rozpoczęła się dla Lechii! Jarosław Kubicki uruchomił na prawej stronie boiska Haraslina, który wpadł w pole karne i niespodziewanie złamał akcję na lewą nogę! Mierzony strzał wylądował w samym okienku bramki Korony! W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. Lechia prowadziła grę, starała się atakować, a rywale próbowali sporadycznie wyprowadzać kontrataki. W 69. minucie po jednym z dośrodkowaniu w szesnastkę celny strzał głową oddał Michał Nalepa, ale skutecznie interweniował bramkarz Korony. Chwilę później świetną dwójkową akcję przeprowadzili Flavio i "Wolak", ale próba strzału w wykonaniu tego drugiego niewiele minęła słupek bramki rywali! W końcówce gra toczyła się głównie w środku pola, ale Biało-Zieloni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ostatecznie Lechia odniosła trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, które pozwoli jej dalej piąć się w górę tabeli PKO Ekstraklasy.

Materiał informacyjny Lechii Gdańsk

Dziękujemy pracownikom Działu Dystrybucji Biletów za udostępnienie bezpłatnych wejściówek na mecz.

Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22