^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Nasze drzewko, na holu koło sekretariatu, tym razem otrzymało, od Pani S. Kulma-Zdunek i Pani U. Baran, „szatę graficzną” w postaci magnolii.

21 maja rozsypał się w szkole „róg obfitości” ;-):

  • Po raz kolejny odbyło się spotkanie uczniów z Panią A. Niedzielską ze świetlicy środowiskowej w Sztutowie. Tym razem Pani Alina poprowadziła warsztaty florystyczne. Uczniowie, nauczyciele, Panie opiekunki wykonali kwiaty dla mam z okazji ich nadchodzącego święta.

Czytaj więcej...

Z tego tygodnia będzie mało newsów, ponieważ … rozchorowałam się i byłam na zwolnieniu lekarskim :-(.

16 maja kl . „0” Pani K. Reich-Stępniewskiej  oraz kl. II-III BL Pani M. Szwec w teatrze  im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oglądali bajkę Jana Brzechwy pt. „Bajki Samograjki". Uczniowie mieli okazję zobaczyć 3 bajki -  „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia”. 17 maja odbyła się kolejna wycieczka do Gdańska – tym razem pojechały klasy: II-III AL Pani B. Czuba, IV B Pani A. Sobczak, IV A Pana T. Szczotka, kl. VII A z Panią K.

Czytaj więcej...

Tydzień wolnego uczniów szybko się skończył – nauczyciele w poprzednim tygodniu przychodzili do pracy, aby zapewnić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły. Nad ich pracą czuwał kierownik internatu Pan Z. Olszewski (Panie Dyrektorki były na urlopie).

W dniach 07-09.05 uczniowie kl. III gimnazjum wraz z Panią E. Molendą i Panem G. Biernatem przebywali na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie. Uczniowie w tym czasie wykonywali prace porządkowe i brali udział w przygotowaniu uroczystości upamiętniającej

Czytaj więcej...

W poniedziałek Pani J. Rymasz z uczniami rozpoczęła wiosnę w naszym szkolnym ogródku – pielili, grabili, siali, sadzili.

24.04 – wtorek – odbyła się kolejna wycieczka do Gdańska – tym razem uczestniczący w niej uczniowie zwiedzili Muzeum Bursztynu, Ratusz Staromiejski, Dom Uphagena, spacerowali uliczkami Starówki.

Klasa III gimnazjum ponownie pojechała do Muzeum Stutthof, gdzie w ramach wolontariatu wykonywali prace porządkowe.

Czytaj więcej...

16.04 – poniedziałek Pani E. Molenda z uczestnikami konkursu plastycznego „Moja ulubiona kreskówka” pojechała do Gdańska, gdzie uczestniczyli w wernisażu prac tego konkursu. Nagrodzeni uczniowie prężnie pozowali do zdjęć, a następnie udali się do Parku Oliwskiego, gdzie Pani Ewa zadbała, aby ten czas spędzić  „przyjemnie i pożytecznie” – spacer po parku połączony z wysłuchaniem koncertu w Katedrze Oliwskiej.

17.04 – wtorek – Pan S. Woźniak od rana biegał po szkole i „spinał” listę uczestników wycieczki do Gdańska – finalnie pojechały kl. II-III PPOH, II-III PDP A, II-III PDP B. Tym

Czytaj więcej...

Atrakcje w tym tygodniu rozpoczęły się już w poniedziałek, a zadbały o nie Panie B. Talarek i U. Staszczak. Właśnie w poniedziałek, po raz kolejny, odbyła się edycja szkolnej akcji "Europejski Dzień Mózgu", w której uczestniczyli uczniowie klas:: III GL, II - III PPOH, I - III PDP "A" i "B", uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z poszczególnych przedmiotów, ale także swoją sprawnością fizyczną.

We wtorek klasy II GA Pani S. Rymkiewicz, II-III AL SP Pani B. Czuba, I-III PDP B Pani M. Bożek, II-III PPOH Pani J. Jachimczyk-Miller pojechały na wycieczkę do Tczewa.

Czytaj więcej...

Tydzień wolnego za Wami drodzy uczniowie. Wracamy do ostrej pracy - do wakacji zostało już bardzo niewiele. Ten tydzień jest krótki - zaczęliśmy go tym razem od środy.

Na wycieczkę do Malborka udały się klasy:

  • I A - Pani A. Leszczyńskiej
  • II-III AL  - Pani B. Czuba
  • II-III B - Pani A. Michalik
  • I-III PDP A - Pana S. Woźniaka

Czytaj więcej...

Ten tydzień dla uczniów był krótki - lekcje trwały do środy - od środy rozpoczęły się ferie świąteczne. Ale zanim zabrzmiał ostatni dzwonek o 15.15 w środę to...

  • Kl. III GL, I-II PDP A udały się do Gdańska do Teatru Miniatura na spektakl "Bunt";
  • Kl. II-III A, B SPL, PDP A, II-III PPOH z Paniami B. Czuba i M. Szwec oraz Panem S. Woźniak pojechali do Centrum Nauki Hewelianum oraz zwiedzili GDAŃSKĄ STARÓWKĘ;
  • Kl. II-III B SP z Panią A. Michalik udała się na pocztę, gdzie tradycyjnie wysłali kartki z życzeniami świątecznymi;

Czytaj więcej...

Ten tydzień obfitował w akcje związane z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji 19 marca 2018 o godz. 9.00 w szkole naszej odbyły się „WARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU” dla przedstawicieli VII klas SP z terenu Nowego Dworu Gdańskiego i z Kmiecina. Kulminacja obchodów odbyła się 21 marca na Skwerze Chopina, gdzie zebrani mieszkańca miasta, uczniowie dumnie pokazywali swoje 2 różne skarpetki, jako symbol wsparcia. Akcję wsparli swoją obecnością Pani Barbara Ogrodowska - wicestarosta Powiatu Nowodworskiego oraz Burmistrz Miasta Pan Jacek Michalski. Nie zabrakło słodkiego "co nie co" ;-) - super smaczny tort i gorąca herbata. W trakcie akcji

Czytaj więcej...

Ten tydzień rozpoczęliśmy „w okrojonym” składzie – rozchorowali się uczniowie, jak i nauczyciele. 

Szkoła nasza na podstawie Uchwały Rady Powiatu i porozumienia między MEN a Powiatem Nowodworskim została wyznaczona do realizacji Rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”

http://www.soswndg.pl/index.php/8-news/557-rzadowy-program-wsparcia-dla-rodzin-za-zyciem 

Czytaj więcej...

05.03.2018  - poniedziałek - od rana "gonitwa" po szkole Pana S. Woźniaka - czy wszyscy uczestnicy wycieczki do Elbląga już przyjechali do szkoły???. Klasy I-III PDP A i II-III PPOH jechały z Panem S. Woźniakiem na basen, a klasy III GL i V-VII SP A z Panią B. Talarek wybrały się do teatru na sztukę "Ania z Zielonego Wzgórza".

W tym roku szkolnym szkoła nasza w ramach poparcia dla akcji Światowego Dnia Zespołu Downa przygotowała szereg inicjatyw z tym związanych - m. in. 06.03.2018 - na terenie naszej szkoły odbyła się profesjonalna sesja fotograficzna dla osób z Zespołem Downa i ich

Czytaj więcej...

No i mamy marzec.

Ze względu na panujące mrozy Pan G. Biernat odwołał wyjazd na mecz Lechii Gdańsk. Ale mrozy nie były straszne w przypadku .... zaplanowanego przez Pana K. Dylewskiego na środę ogniska, które rozgrzewało nas sowim ciepłem, a kiełbaski smakowały niesamowicie ;-). Ognisko przygotowane, kijki do kiełbasek naostrzone, herbata z cytrusami w termosach przygotowana, a policzki od mrozu czerwone ... ale w oczekiwaniu na wiosnę poradziliśmy sobie z tą mroźną niedogodnością. Teraz czekamy na grilla wiosennego Panie Krzysztofie.

Czytaj więcej...

Od początku tygodnia w mediach mówiono, że nadchodzi fala mrozów - jakoś nie przemawiało to do nas - cześć mówiła już o nawet o wiośnie ;-). A tu taka niespodzianka - siarczyste mrozy jednak przyszły, temperatura spada do minus 15 stopni - brrr!!! Trzeba znowu "przeprosić" czapki, rękawiczki i ciepłe szaliki.

I w tych mroźnych klimatach Panie K. Zakrzewska i A. Sobczak udały się z internatem na lodowisko do Elbląga. W związku z zimnem panującym na podwórku mniej było wyjść do miasta - wycieczki będą jak lekko  temperatura zbliży się do .. zera ;-).

Czytaj więcej...

2 tygodnie wolnego niestety skończyły się ;-( . 12.02 rozpoczynamy pracę na oceny końcoworoczne – będzie to szybciej niż nam się wydaje ;-)

W poniedziałek powitała nas odnowiona stołówka szkolna – zdjęte zostały deski z boazerii, która była tak wiekowa, że z pewnością miała więcej lat niż niejeden z Was i nas. 

W szkole mamy nowych uczniów – Weronika i Norbert, których serdecznie witamy w naszym gronie. Ukazał się również 1 numer naszej szkolnej gazetki – „Warszawska 52”, który można dostać w sekretariacie lub u Pani I. Zaborowskiej.

Czytaj więcej...

I do ferii zostało tylko …5 dni J. Wszystkim uczniom przypominamy, żeby w trakcie ferii przestrzegali zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego, o których byli informowani na lekcjach. Tydzień obfitował w wiele wydarzeń.

23.01. – wtorek – Pan G. Biernat z klasą III GL udał się do Sztutowa, gdzie na terenie Muzeum Stutthof uczniowie w ramach wolontariatu wykonywali prace porządkowe zakończone słodkim poczęstunkiem. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji czytelniczej „Poznaj mnie – książką” zorganizowanej przez Panie U. Staszczak i B.

Czytaj więcej...

Poniedziałek 8.00 Pani K. Reich-Stępniewska i Pan G. Biernat na dyżurze witają przybyłych do pracy sentencjami na cały tydzień i ... słodkim co nie co.

Na podwórku zima - śnieg, wiatr, mróz i od razu mnie wycieczek - wszyscy wolą posiedzieć w cieple klas ;-). Ci co nie mogli doczekać się odśnieżania chwycili za odpowiedni sprzęt i pomagali w wolnych chwilach Panu Bogdanowi i Paniom z portierni w "walce" ze śniegiem.

Klasa VII B z Panią U. Staszczak przygotowała sałatkę ziemniaczaną - krojenie w drobną kostkę wcale nie jest takie proste ;-).

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22