^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 6 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

W tym roku szkolnym uroczyste rozpoczęcie roku było co prawda 04 września, ale MY jako społeczność szkolna rozpoczęliśmy symboliczne już 01 września w piątek.

01.09.2017 - Pani M. Bożek i Pan Z. Olszewski brali udział w obchodach 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej – złożyli kwiaty pod obeliskiem Poległym i Pomordowanym za Wolną i Niepodległą Ojczyznę przy ul. Wejhera, a następnie z pozostałymi uczestnikami uroczystości przeszli na dworzec kolejowy, gdzie składano wiązanki kwiatów pod płytami, które upamiętniają ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof.

02.09.2017 - Pani E. Molenda i Pan G. Biernat z pocztem sztandarowym – uczniowie klasy III gimnazjum – J. Zielińska, P. Zaborowski, M. Prusak – brali udział w obchodach 78 rocznicy pierwszego transportu więźniów do KL Stutthof.

04.09.2017 – poniedziałek – o godz. 10.00 Pani dyrektor Joanna Dudek powitała gościa Panią Beatę Zawadzką – inspektor ds. oświaty ze Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gd. oraz zgromadzonych uczniów, rodziców, pracowników placówki. Co nowego? Po rezygnacji Pani I. Zaborowskiej z funkcji wicedyrektora, nowym wicedyrektorem została Pani Justyna Jachimczyk-Miller. Powstały nowe klasy, zmieniły się wychowawstwa w klasach, grupach wychowawczych i przedszkolu, klasy zmieniły swoje klasopracownie:

  • przedszkole – E. Macieja
  • klasa I – A. Leszczyńska
  • klasa II – K. Olenkiewicz
  • klasa IV – A. Sobczak
  • klasa I-III PDP A – S. Woźniak
  • klasa I-III PDP B – M. Bożek
  • grupa I – A. Kowalski
  • grupa III  - D. Kotlarz

05-08.09.2017 - generalne porządki w klasopracowniach związane między innymi ze zmianą przydziałów do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki tej akcji porządkowej do piątku uzbieraliśmy … 330 kg makulatury. Nowi uczniowie zapoznawali się ze szkołą, pracownikami, otoczeniem wokół oraz odbyły się pierwsze spacery do miasta. W klasach i grupach wychowawczych odbywały się zajęcia integracyjne. Przypomniano zasady bezpiecznej drogi do szkoły  i do domu. Pan I. Sokołowski „walczył” z naszymi „nowoczesnymi” komputerami, aby nie zawiodły nas w trakcie roku. Panie terapeutki bardzo drobiazgowo rozpatrywały, jakie dodatkowe zajęcia zostaną przydzielone poszczególnym uczniom. Obowiązującym dziennikiem w szkole jest nadal dziennik elektroniczny – LIBRUS Synergia.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22