^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 6 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

W tym tygodniu przygotowania do uroczystego apelu z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości ruszyły pełną parą - dekoracja, stroje, rekwizyty były na bieżąco korygowane przez czujne oko Pań, które odpowiadały za przygotowanie tej uroczystości - E. Loryś i A. Morawiak. Pani T. Czechowska przygotowała stroje dla uczestników, a dekoracje i rekwizyty pomagała wykonać Pani A. Sobczak.

Klasy II A SP - Pani K. Olenkiewicz i kl. II-III B SP - Pani M. Szwec były w kinie na animowanej komedii "Emotki".

Klasa Pani B. Czuba była na spacerze w czasie którego uczniowie mieli za zadanie dokonać obserwacji jakie zmiany zachodzą późną jesienią w pogodzie i przyrodzie.

08.11.2017 -Pani E. Molenda i Pan G. Biernat z klasą II-III gimnazjum byli w Muzeum Stutthof, gdzie w ramach współpracy uczniowie wykonywali prace porządkowe. 9 listopada zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej i Muzeum Stutthof. Porozumienie podpisał Dyrektor Muzeum Stutthof Pan Piotr Tarnowski i nasza Pani Dyrektor Pani Joanna Dudek

10.11.2017 delegacja naszej szkoły uczestniczyła w pogrzebie byłego więźnia obozu KL Stutthof Pana Felicjana Łady. Uczniowie klasy II-III gimnazjum znali Pana Felicjana ze spotkań w których uczestniczył jako były więzień obozu. Uczniowie bardzo przeżyli tę stratę, bo od kilku lat czynnie uczestniczą w spotkaniach z tamtymi trudnymi i przerażającymi czasami opowiadanymi miedzy innymi przez byłych więźniów.

W tym dniu w szkole odbył się uroczysty apel z okazji 11 XI. W apelu uczestniczyli zaproszeni goście - Pan Tadeusz Cymański Poseł na Sejm, przedstawiciele Starostwa Powiatowego - Pani B. Zawadzka, Panowie: J. Gross, Z. Bojkowski, S. Juszczyk oraz cała społeczność szkolna i nasze przedszkolaki.

Apel był przygotowany profesjonalnie ... maluchy i największe rozrabiaki siedzieli "jak zaczarowani" - co trzeba przyznać zdarza się u nas sporadycznie ;-) z racji specyfiki placówki.

 http://www.nowydworgdanski.pl/355,wszystkie-aktualnosci?tresc=16536

http://www.nowydworgdanski.pl/355,wszystkie-aktualnosci?tresc=16541

11.11.2017 r., w sobotę uczennica klasy III gimnazjum Justyna Zielińska biegła w II Biegu Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim. W trakcie biegu dopingował ją Pan T. Szczotka,;) czego efektem jest II miejsce - gratulujemy!

http://nowydworgdanski.naszemiasto.pl/artykul/nowy-dwor-gdanski-ii-bieg-niepodleglosci-kategoria-open,4308306,artgal,t,id,tm.html


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22