^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 6 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Święta zbliżają się nieubłaganie ;-) ... wszyscy czekają na ten cudowny i radosny czas. Szkoła powoli przygotowuje się do tego momentu. Pani E. Loryś pilnuje, aby próby do JASEŁEK przebiegały terminowo. W klasach i na holach szkoły jest coraz więcej dekoracji wprowadzających wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia. Panie S. Kulma-Zdunek i U. Baran zmieniły szatę drzewka na holu - teraz jest przybrane w gwiazdki i białe światełka - tylko ciekawe kiedy spadnie śnieg na podwórku, żeby zrobić odpowiedni nastrój do naszego wystroju ;-). 

Panie A. Morawiak i E. Leszczyńska cały tydzień doskonaliły swoje umiejętności związane z prowadzeniem terapii metodą Tomatisa - ukończyły szkolenie II stopnia z Audio-Psycho-Fonologii.

Kl. V-VII SPUZ Pani S. Kulma-Zdunek i kl. I SP L Pani A. Leszczyńskiej były w Multikinie w Elblągu na filmie "Coco" - było trochę zamieszania ;-), ponieważ przy rezerwacji biletów nastąpiła pomyłka terminu i na miejscu okazało się, że to nie ten film. Panie Sylwia i Aleksandra stanęły na wysokości zadania - "Coco" dzieciaki obejrzały, a klasa V-VII SP UZ w przyszłym tygodniu pojedzie jeszcze raz na film, na który pierwotnie chcieli pojechać.

W klasopracowni 115 kl. II-III GUZ, jak co wtorek, pichciła smakołyki - tym razem były to cieple kanapki - sandwiche. 

 29 listopada szkoła lekko opustoszała;;;

  • w Pelplinie odbył się XVI Pomorski Turniej Piłki Koszykowej Olimpiad Specjalnych, w którym uczniowie naszej szkoły godnie nas reprezentowali pod czujnym okiem Panów T. Szczotka i T. Urban.  Zawodnicy - Paweł ŁopatowskiMarcin MorytoWojciech LitwińskiMateusz GroningPiotr PawłowskiPatryk GraffKrystian Zawrotniak - zdobyli I miejsce - GRATULUJEMY!!!
  • Pani I. Zaborowska uczestniczyła w Gdańsku w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - współczesne zagrożenia"
  • kl. IV B Pani A. Sobczak, kl. II-III GA Pani S. Rymkiewicz i kl. I-III PDPD B Pani M. Bożek pojechały do Gdańska do kina Krewetka na film "List do M".

Największą "atrakcją" w tym tygodniu była niewątpliwie .... PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY - mamy nadzieję, że wszystko zrobiliśmy w odpowiednim czasie i zgodnie z obowiązującymi procedurami.

KL. III GL ponownie pojechała do Muzeum Stutthof w ramach zajęć wolontariackich.

Przedstawiciele klasy III GL wzięli udział w Malborku w grze matematycznej.pod czujnym okiem Pani K. Zakrzewskiej.

Kl. II-III B SP U  Pani A. Michalik udała się na wycieczkę do apteki w celu poznania pracy farmaceuty i produktów, które można  kupić w aptece.

W klasach, w świetlicy szkolnej i internacie podtrzymywano tradycję związaną z Andrzejkami - lano wosk, wróżono i dobrze się bawiono. Internat tym razem opuścił mury szkoły i udał się do zaprzyjaźnionej szkoły - ZS nr 1, gdzie z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego mile spędzili Wieczór Andrzejkowy.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22