^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u


I pomyśl, jakie to dziwne,
że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.

ks. Jan Twardowski

No i doczekaliśmy się... ostatni tydzień nauki i wyczekiwane święta.

Klasy Pań A. MIchalik i B. Czuba udały się na pocztę i jak za dawnych czasów ;-) wysłały tradycyjne karki świąteczne z życzeniami. Tak droga młodzieży nie tylko maile i sms-y, ale tradycyjne życzenia wysłane na kolorowych, często samodzielnie zrobionych kartkach świątecznych robią do super wrażenie na odbiorcy życzeń.

19 grudnia, we wtorek, Pan G. Biernat z kl. II GA złożyli wizytę w Dziale Dystrybucji Biletów klubu Lechia Gdańsk. Uczniowie wraz z opiekunami przekazali podziękowanie i upominek Panu Tomaszowi Mielewczykowi, Dyrektorowi Działu oraz współpracownikom za przekazanie bezpłatnych wejściówek na mecze piłkarskie w pierwszej części sezonu 2017/2018. Dziękujemy jeszcze raz, jesteśmy bardzo wdzięczni za bezpłatne wejściówki. Oczywiście nie obyło się bez pomocy Pani M. Bożek, która przekazała upominek - jeden z wyrobów z pracowni ceramicznej.

Na stołówce szkolnej mamy ... nowe stoły i krzesełka!!!! :-). W końcu będzie ładnie i przytulnie - stare, zniszczone i ciężkie stoły doczekały się zasłużonej zmiany.

Pani S. Kulma-Zdunek zaplanowała wycieczkę do Gdańska - oglądanie iluminacji świetlnych m. in. w Parku Oliwskim, szopki wykonanej z piasku -  no niestety Pan Janusz (nasz kierowca czerwonego autobusu) rozchorował się i wyjazd został przełożony na styczeń. Panie Januszu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

21 grudnia o 10.00 w stołówce szkolnej nastąpiła kulminacja przygotowań do Jasełek - inscenizacja była przeurocza, u wielu gości zakręciły się łezki w oku. Na tym uroczystym wydarzeniu gościliśmy - rodziców uczniów, zaproszonych gości - Pan Z. Bojkowski (przedstawiciel Zarządu Powiatu), Panie B. Zawadzka ( inspektor ds. oświaty) i W. Przyborowska (dyrektor ZS nr 2).

https://www.nowydworgdanski.pl/355,wszystkie-aktualnosci?tresc=18753

Tak jak przewidywałam w poprzednim tygodniu klasopracownia 115 była "rozchwytywana" przez klasy - wszyscy piekli, lepili, gotowali, piekli, lepili, gotowali... i tak aż do 21 grudnia, kiedy to te wszystkie pyszności spoczęły na stołach i zostały spałaszowane ze smakiem.

Serdecznie dziękuję wychowawcom, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprosili na swoje Wigilie klasowe  pracowników szkoły i nauczycieli, którzy nie mają wychowawstwa w klasach.

Przez cały tydzień do szkoły napływały karki z życzeniami świątecznymi - wszystkim o nas pamiętających serdecznie dziękujemy.

22 grudnia nasze grono pedagogiczne pomniejszyło się o 1 nauczyciela - Pani Jolanta Szeremeta przeszła na emeryturę.

Dziękujemy za wszystkie
lata pracy z Tobą!
Za Twoją pracowitość,
wytrwałość, cierpliwość,
wkład w funkcjonowanie
naszej placówki i zaangażowanie.
Każdego dnia będziemy
miło Cię wspominać.

Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22