^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

I do ferii zostało tylko …5 dni J. Wszystkim uczniom przypominamy, żeby w trakcie ferii przestrzegali zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego, o których byli informowani na lekcjach. Tydzień obfitował w wiele wydarzeń.

23.01. – wtorek – Pan G. Biernat z klasą III GL udał się do Sztutowa, gdzie na terenie Muzeum Stutthof uczniowie w ramach wolontariatu wykonywali prace porządkowe zakończone słodkim poczęstunkiem. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji czytelniczej „Poznaj mnie – książką” zorganizowanej przez Panie U. Staszczak i B.

Talarek. Celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa. Uczniowie recytowali wiersze m.in. K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima. Na zakończenie akcji zgromadzeni uczniowie otrzymali w prezencie wybraną przez siebie, bądź zasugerowaną przez organizatorów, książkę. Kl. II-III GB na lekcji techniki z Panią I. Zaborowską tym razem przyrządzała … stripsy z kurczaka z surówką z kapusty – było pyszne ;-). A w piątek Pan S. Woźniak ze swoją kl. I-III PDP A „podążał” za pomysłem stripsów, ale ta klasa wybrała wersję bez surówki, ale z bułką ;-). Po południu Pani K. Zakrzewska i Pan S. Woźniak z wychowankami internatu pojechali na… lodowisko do Elbląga.

24.01 – środa – Panie A. Sobczak, E. Molenda i K. Zakrzewska z uczniami klas IV B, III GL, III PPOH, VII A, II A PDP pojechały do Gdańska do kina… A Pan T. Szczotka z uczniami: N. Siennicką, P. Białożyńską, K. Ogórek, P. Graff pojechał do Czernina na zawody sportowe w bocce. Bocce to gra pochodząca z Włoch przypominająca angielską grę w kule. Do rozgrywania zawodów używane są kule w kolorze czerwonym i zielonym. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Bocce może być rozgrywane na różnych rodzajach nawierzchni - sztuczna trawa, specjalna wykładzina. Głównym założeniem jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.

25.01 – czwartek – Pan G. Biernat z przedstawicielami uczniów naszej szkoły po raz kolejny wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Archikatedrze w Gdańsku Oliwie z okazji 73. rocznicy Marszu Śmierci. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli również w spotkaniu opłatkowym z byłymi więźniami KL Stutthof http://stutthof.org/node/990

Również w tym dniu w Willi Joker odbył się kolejny już bal karnawałowy zorganizowany przez Panią J. Winniczek-Przyborowską. W balu uczestniczyli najmłodsi nasi podopieczni – przedszkolaki, klasy I-III SP oraz kl. V-VII B SP. Dzieci, jak zwykle, były super przebrane – pojawili się rycerze, policjanci, piraci, królewny, księżniczki…. Dzieci odwiedził Mikołaj, który rozdał wspaniałe prezenty. Serdecznie dziękujemy Pani J. Winniczek-Przyborowskiej za ponowne zaproszenie naszych uczniów na wspaniałą zabawę z super poczęstunkiem i sprowadzeniem z tak daleka Mikołaja.

Pani S. Kulma-Zdunek z Panią U. Baran zadbały o zmianę wystroju naszego drzewka na holu przy sekretariacie – tym razem są to … serduszka – wszak zbliża się 14 lutego i WALENTYNKI. Panie M. Bożek i D. Kotlarz ogłosiły I edycję konkursu plastycznego „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej” – szczegóły konkursu - http://www.soswndg.pl/index.php/8-news/543-konkurs-plastyczny

W piątek 26.01 wyjechaliście sami, bądź ze swoimi rodzicami do domów na 2 tygodnie ferii zimowych – wykorzystajcie ten czas pożytecznie i bezpiecznie….


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22