^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Atrakcje w tym tygodniu rozpoczęły się już w poniedziałek, a zadbały o nie Panie B. Talarek i U. Staszczak. Właśnie w poniedziałek, po raz kolejny, odbyła się edycja szkolnej akcji "Europejski Dzień Mózgu", w której uczestniczyli uczniowie klas:: III GL, II - III PPOH, I - III PDP "A" i "B", uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z poszczególnych przedmiotów, ale także swoją sprawnością fizyczną.

We wtorek klasy II GA Pani S. Rymkiewicz, II-III AL SP Pani B. Czuba, I-III PDP B Pani M. Bożek, II-III PPOH Pani J. Jachimczyk-Miller pojechały na wycieczkę do Tczewa.

  W ten rejon, muszę przyznać, sporadycznie udajemy się na wycieczki (a może nie jeździliśmy wcale :-)). Okazało się, że Tczew ma ciekawe punkty do zobaczenia. Uczniowie zwiedzili:

  • Muzeum Wisły – największe w Polsce muzeum poświęcone królowej polskich rzek
  • Centrum Konserwacji Wraków Statków – jedyne  takie muzeum w naszym kraju.

Wycieczka zakończyła się spacerem ścieżką edukacyjną po Bulwarze Nadwiślańskim.

11.04.2018 - środa - społeczność szkolna mieniła się różnymi odcieniami koloru niebieskiego - w tym dniu był nasz szkolny dzień "Na niebiesko dla autyzmu" - w klasach, na holach pojawiły się interesujące "niebieskie" gazetki tematyczne, uczniowie z wychowawcami robili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle naszego niebieskiego drzewka na holu szkolnym, bądź w swoich klasach na tle przygotowanych dekoracji.

Również w tym dniu, Panowie D. Zawadzki i J. Łepecki wraz z naszą utalentowaną muzycznie młodzieżą udali się ... ;-) do wcześniej w tym tygodniu odwiedzanego przez naszych uczniów Tczewa na Międzywojewódzki Festiwal Karaoke.  Nasi  wokaliści zajęli najwyższe miejsca, :

  • Magda Bukowska - I miejsce -  piosenka "Bumerang" Ewy Farny
  • Patryk Graff - II miejsce - piosenka "Miłość w Zakopanem" Sławomira
  • Kamila Karaban - III miejsce - piosenka pt. "Radość"  Anny Jantar.

GRATULUJEMY!!!!


Przedstawiciele klasy III GL z Panią K. Zakrzewską udali się do Malborka, gdzie wzięli udział w III edycji międzyszkolnego konkursu "Easy English" - więcej informacji na naszym szkolnym Facebooku ;-).

Panie J. Jachimczyk-Miller (wicedyrektor i wychowawca klasy) i A. Leszczyńska (nauczyciel przedmiotów zawodowych i praktycznje nauki zawodu) oraz uczniowie klasy II-III PPOH pojechali do hotelu Tristan w Kątach Rybackich, gdzie nastapiło zakończenie projektu praktyk zawodowych.

Pan G. Biernat z Samorządem Uczniowskim i kl. III GL za zebrane pieniądze (70 zł :-)) zakupili karmę do schroniska dla bezpańskich psiaków w Nowym Dworze Gdańskim. 

Przedszkolaki ze swoimi Paniami  - E. Macieja, J. Krasowska - pojechali "spalić" trochę swojej energii ;-) na Placu zabaw Meksyk w Elblągu. Było wsoło i wyczerpująco.

Pani K. Olenkiewicz ze swoją klasą II A SP udała się do ŻOKU-u na spektakl "Koziołek Matołek".

Kl. II GA - Pani S. Rymkiewicz oraz kl. II-III BL Pani M. Szwec wyruszyli do parku, a następnie odwiedzili psiaki w schroniksu.

A tym czasem w klasopracowni 115...

  • VII B - piekła ciasteczka z Panią U. Staszczak
  • II-III GB  - robili zdrowe kanapki z Panią I. Zaborowską
  • I-III PDP B - miksowali koktajl Shreka z Panią E. Leszczyńską
  • I-III PDP A - przygotowywali sałatki do obiadu z Panem S. Woźniakiem.

Słowo ode mnie ;-) 

Wszyscy, którzy przeglądają w naszej galerii - fotobologa pedagoa - zauwazyli pewnie tzw. "literówki" szczegolnie w słowie termomodernizacja - przepraszam i proszę o wyrozumiałość  - jak zapiszę tekst na zdjęciu już nie ma odwrtou, żeby nanieść poprawki - myslę, że zostanie mi to wybaczone.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22