^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

16.04 – poniedziałek Pani E. Molenda z uczestnikami konkursu plastycznego „Moja ulubiona kreskówka” pojechała do Gdańska, gdzie uczestniczyli w wernisażu prac tego konkursu. Nagrodzeni uczniowie prężnie pozowali do zdjęć, a następnie udali się do Parku Oliwskiego, gdzie Pani Ewa zadbała, aby ten czas spędzić  „przyjemnie i pożytecznie” – spacer po parku połączony z wysłuchaniem koncertu w Katedrze Oliwskiej.

17.04 – wtorek – Pan S. Woźniak od rana biegał po szkole i „spinał” listę uczestników wycieczki do Gdańska – finalnie pojechały kl. II-III PPOH, II-III PDP A, II-III PDP B. Tym

razem uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić Muzeum Solidarności.

A wielkimi krokami zbliżała się....

....środa, kiedy to kl. III GL przystąpiła do 1 części egzaminu gimnazjalnego ;-). Uczniowie tej klasy, którzy są w naszym internacie, na śniadaniu „ładowali swoje akumulatory energetyczne”, żeby mózg mógł pracować na pełnych obrotach J.  Pan G. Biernat, jako Przewodniczący Zespołu Nadzorującego wraz z pozostałymi członkami zespołu sprawdzali czy wszyscy uczniowie są na czas na każdą część egzaminu w szkole. Gimnazjaliści, przed poszczególnymi częściami egzaminu, pojawiali się sukcesywnie w gabinecie u pedagoga, gdzie dostawali wsparcie duchowe J oraz przypominane mieli procedury związane z egzaminem (bo z emocji wszystko "ucieka" z głowy) Egzamin trwał 3 dni – życzymy Wam powodzenia!!!

W związku z egzaminami gimnazjalnymi, żeby nie zakłócać ciszy w szkole, uczniowie kl. V-VII A, II-III PPOH wykonywali prace porządkowe wokół szkoły – grabili liście, sprzątali chodnik prowadzący do szkoły.

Panowie K. Dylewski,  Z. Olszewski z pomocą uczniów płci męskiej ;-) zrobili porządki w przyszkolnych garażach – okazało się, że wiele rzeczy, które „zachomikowaliśmy”,  bo „może kiedyś przydadzą się” były jednak nam niepotrzebne i zostały zutylizowane.

21.04 - sobota –  od rana pełna gotowość nauczycieli - w ramach akcji propagowania wiedzy na temat autyzmu odbył się Niebieski Rajd Rowerowy współorganizowany z Klubem Turystycznym PTTK „Szuwarek”. Na rowerach pojawili się mieszkańcy, goście z Malborka, członkowie Klubu „Szuwarek”, uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły. Niebiescy rowerzyści przejechali ulicami miasta w eskorcie policji i wrócili na plac pod ŻOK-iem. Na przygotowywanym od rana naszym stoisku pojawiły się wyroby z pracowni ceramicznej, świeżo upieczony własny chleb ze smalcem, ciasto,  kiełbaska z grilla, „niebieskie gadżety” wykonane m.in. przez uczniów kl. III GL. Odwiedziła nas Pani Barbara Ogrodowska – wicestarosta Powiatu Nowodworskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyłączenie się do naszej akcji.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22