^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

W poniedziałek Pani J. Rymasz z uczniami rozpoczęła wiosnę w naszym szkolnym ogródku – pielili, grabili, siali, sadzili.

24.04 – wtorek – odbyła się kolejna wycieczka do Gdańska – tym razem uczestniczący w niej uczniowie zwiedzili Muzeum Bursztynu, Ratusz Staromiejski, Dom Uphagena, spacerowali uliczkami Starówki.

Klasa III gimnazjum ponownie pojechała do Muzeum Stutthof, gdzie w ramach wolontariatu wykonywali prace porządkowe.

Pani M. Szwec z kl. II-III BL udała się do sklepu ogrodniczego po nasiona kwiatów, ziół do klasowego ogródka.

Pani B. Czuba z kl. II-III AL odwiedziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ramach tematyki o charakterze profilaktycznych – dbałość o czystość środowiska naturalnego.

Stała grupa uczniów uzdolnionych muzycznie pod opieką Panów D. Zawadzkiego i J. Łepeckiego wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE.

A  w środę, za sprawa Pań E. Loryś i A. Skotarek,  klasa 108 zmieniła się w „Kawiarenkę pod Niebieską Chmurką” – słodkości w różnych odcieniach koloru niebieskiego było bez liku – upieczone przez rodziców naszych uczniów, tort wykonany przez Panią A. Skotarek z m. in. niebieskimi motylkami, po prostu cudeńka. Każdy uczeń i przedszkolak mógł spałaszować małe co nieco – a było tego mnóstwo.

Poprzednia kawiarenka była zorganizowana przez Panią M. Bożek i Samorząd Uczniowski z Panem G. Biernatem (prekursorzy pomysłu), ciekawe kto następny wystąpi z inicjatywą, a okazji trochę do końca tego roku szkolnego będzie ;-).

Czwartek - 26.04.2018 - dziś mamy podsumowanie całomiesięcznej akcji „Kwiecień Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu”. Od rana w szkole ogromne poruszenie – pakowanie, przewożenie rekwizytów, wyposażenia stoisk pod ŻOK, spoglądanie w prognozy pogody – będzie padać, czy pogoda będzie nam sprzyjać.  W końcu ok. 9.00 szkoła zaczyna się wyludniać – społeczność szkolna ubrana na niebiesko przemieszcza się grupami-klasami w kierunku stadionu, gdzie jest punkt zbiorczy wszystkich zainteresowanych do udziału w Niebieskim przemarszu pod ŻOK. O 9.30, z literkami tworzącymi nazwę AUTYZM, wyruszamy pod opieką funkcjonariuszy policji (DZIĘKUJEMY!!!) ulicami miasta. Jak zwykle wzbudzamy zainteresowanie kierowców i mieszkańców – ale o to chodzi w tej akcji. Pod ŻOK-iem na naszych stoiskach „Stacja AUTYZM” było mnóstwo atrakcji (i teraz, żebym czegoś nie pominęła) – niebieskie galaretki, niebieskie babeczki, malowanie twarzy i włosów, niebieskie gadżety wykonane m. in. przez uczniów kl. III GL, bańki mydlane, wyroby z pracowni ceramicznej, „swojski” chleb ze „swojskim” smalcem, niebieskie balony napełniane helem, pizza od Restauracji Joker (DZIĘKUJEMY!!!), niebieska ścianka do zdjęć, niebieskie stoisko plastyczne, drzewko do zawieszenia własnoręcznie pomalowanych  oczywiście na niebiesko serduszek, zabawa z niebieskimi chustkami. Uczestnicy Niebieskiego przemarszu mogli obejrzeć występy naszych uczniów. Nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego. W Księdze gości mogli wpisać się uczestnicy – jak zwykle nie zawiodła nas Pani B. Zawadzka – inspektor ds. oświaty ze Starostwa Powiatowego, która każdorazowo wpisuje się do naszej księgi (DZIĘKUJEMY!!!). Panowie T. Szczotka i T. Urban "z lotu ptaka" zrobili kilka zdjęć. Na zakończenie, wcześniej napełnione helem niebieskie balony, zostały wypuszczone przez uczestników w niebo.

Do zobaczenia za rok.

zasłyszane;-): Pan S. Woźniak znowu organizuje biwak kilkudniowy – pamiętajcie o swoim zachowaniu, żeby nie być skreślonym z listy uczestników.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22