^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 1 Slide 1 Slide 5 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Nasze drzewko, na holu koło sekretariatu, tym razem otrzymało, od Pani S. Kulma-Zdunek i Pani U. Baran, „szatę graficzną” w postaci magnolii.

21 maja rozsypał się w szkole „róg obfitości” ;-):

  • Po raz kolejny odbyło się spotkanie uczniów z Panią A. Niedzielską ze świetlicy środowiskowej w Sztutowie. Tym razem Pani Alina poprowadziła warsztaty florystyczne. Uczniowie, nauczyciele, Panie opiekunki wykonali kwiaty dla mam z okazji ich nadchodzącego święta.
  • Odbyła się wycieczka do Gdańska zorganizowana przez Pana A. Kowalskiego – uczniowie mieli możliwość z Panem Adamem wspinać po ściance wspinaczkowej, a Pani E. Molenda wszystko uwieczniła na zdjęciach i krótkich filmikach. Następnie uczniowie mieli możliwość skorzystać ze środków komunikacji miejskiej – pojechali SKM – (Szybką Koleją Miejską), aby skorzystać z uroków skoków na trampolinach. Wyjazd obfitował w wiele aktywności fizycznych.
  • Kl. II-III AL Pani B. Czuba udała się na wycieczkę do księgarni. Celem wycieczki było zachęcenie uczniów do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą pracownika księgarni, poznanie zasad zachowania się w sklepie, jakim jest księgarnia.

Teraz następny „róg obfitości” ;-) 22.05 - we wtorek

  • w klasopracowni 115 dwie klasy pichciły słodkości - kl. VII B z Panią U. Staszczak piekła muf finki, kl. II-III GB z Panią I. Zaborowską piekła gofry.
  • kl. „0” Pani K. Reich-Stępniewskiej oraz kl. II A Pani K. Olenkiewicz, odwiedziły nasze zaprzyjaźnione schronisko dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie przekazali karmę dla psiaków z okazji Dnia Praw Zwierząt.
  • Członkowie zespołu „Melodia” uczestniczyli w  X Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z Nami” w Gdyni. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych K. Karaban zajęła I miejsce piosenką „Czas nie będzie czekał” z repertuaru zespołu Varius Manx.  P. Graffa wyróżniono za bardzo dobre wykonanie utworu „Powiedz, stary, gdzieś ty był” Czerwonych Gitar. Gościem specjalnym Festiwalu była M. Bukowska - jako gość specjalny Festiwalu zaprezentowała „Eternal flame” zespołu The Bangals, „Ten sen” Varius Manx, „Brzydcy” G. Łobaszewskiej i „List do matki” V. Villas.

23 maja 

  • W ramach realizacji akcji „Mamy kota na punkcie mleka", która jest finansowana przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka uczniowie klas II-III AL Pani B. Czuba i II-III BL Pani M. Szwec mieli okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Uczniowie otrzymali broszury informacyjno-edukacyjne, gdzie w formie zabaw logicznych, plastycznych z kotem Mieczysławem zdobywali i utrwali wiedzę na temat wartości odżywczych, jakie zawiera mleko i jego przetwory. 
  • Odbyło się Święto Książki pod hasłem „Poznaj mnie – książka”. Uczniowie, pod kierunkiem Pań B. Talarek i U. Staszczak, przygotowali inscenizację „Książka przed sądem”
  • Wycieczka zorganizowana przez Panią S. Kulma-Zdunek do Władysławowa - uczniowie zwiedzili przeuroczy Ocean Park, w którym mogli zobaczyć zwierzęta morskie wykonane w skali 1:1, w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym.
  • Kl. II-III AL Pani B. Czuba udała się na wycieczkę do biblioteki, gdzie mogli rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze, kształtować poczucie szacunku dla książki, poznali pracę bibliotekarza.

W dniach 22.05 - 24.05 uczniowie klas II GA i III GL  przebywali na Zielonej Szkole w Junoszynie. W trakcie pobytu uczniowie uczniowie mogli popracować nad swoją samodzielnością ;-) – pobyt bez rodziców dla niektórych uczestników po raz pierwszy. Uczniowie pod czujnym okiem Pań S. Rymkiewicz, E. Molendy, K. Włuka przygotowywali sobie posiłki, wykonywali czynności porządkowe.

24 maja odbyła się kolejna wycieczka do Malborka, uczestnicy wycieczki podziwiali uroki Starego Miasta, Zamku.

24 maja grupa uczniów, reprezentująca nasz Ośrodek i nasze województwo udała się z Panami T. Urbanem i T. Szczotką na zawody sportowe Olimpiad Specjalnych w Koninie. Tym razem chłopcy – Krystian K., Wojtek L., Patryk G., Mateusz G., Adam Ł., Paweł Ł., Marcin M.  uczestniczyli w X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki. Po zaciętych bojach zajęli III miejsce – gratulacje!!!

25 maja w szkole odbyło się spotkanie Zespołu Kierowniczego – Panie Dyrektorki J. Dudek i J. Jachimczyk-Miller, Kierownik internatu Pan Z. Olszewski – z rodzicami uczniów. Uczniowie w tym czasie korzystali z uroków pogody – zorganizowany został w tym dniu Dzień Rodziny. Atrakcje zorganizowane przez pracowników szkoły cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, jak i rodziców, którzy dołączyli po spotkaniu z Zespołem Kierowniczym.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22