Dzień Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od rozstrzygnięcia III edycji konkursu „Recyklingowy Robot – coś z niczego”, gdzie uczniowie mieli za zadanie wykorzystać surowce wtórne do stworzenia robotów oraz innych tworów, a także znaleźć nowe zastosowania swoich dzieł. W tym roku poraz pierwszy wzięły udział nasze przedszkolaki, które wykonały bardzo kreatywne prace 👶.

Następnie przeszliśmy do świętowania Dnia Ziemi. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat dbania o planetę Ziemię, sprawdzili swoją wiedzę podczas quizu ekologicznego, a zdobyte informacje wykorzystali podczas zaaranżowanego segregowania surowców.♻🗑

W trakcie wydarzenia dzieci i młodzież mieli możliwość samodzielnie wykonać biżuterię z koralików 📿, uszyć ciekawe elementy użytkowe🪡🧵, czy pomajsterkować z elementami drewnianymi 🔨🪛🔩.
Była to świetna lekcja upcyclingu, która umożliwiła rozwój sprawności manualnych.
W międzyczasie posadziliśmy oraz posialiśmy kwiaty wokół naszej szkoły upiększając tym samym tereny zielone🌷🪻⚘.
Całe wydarzenie było również przeplatane elementami taneczno-wokalnymi.

Cóż za pracowity i pełen wrażeń dzień! 😉